Filtry HEPA do odkurzaczy Samsung

Do niedawna wszystkie filtry tego typu określano mianem HEPA, jednak od maja 2010 r. obowiązuje nowa norma, zgodnie z którą mniej skutecznym klasom filtrów nadano nowe znaczenie – EPA. W sklepach jednak jeszcze długo będziemy spotykać się ze starym, utartym oznaczeniem i gdy zapytamy o odkurzacz z filtrem HEPA sprzedawca pokaże nam urządzenie z filtrem EPA. Jednak nawet one są znacznie lepsze od tych, które stosuje się w tradycyjnych odkurzaczach.

Nasze filtry do odkurzaczy HEPA to produkty pochodzące od producenta firmy SAMSUNG, dzięki czemu masz gwarancję solidności wykonania oraz wytrzymałości. Sprawdź naszą ofertę i wybierz filtr HEPA do swojego odkurzacza.

Wbrew obiegowej opinii, filtr EPA/HEPA nie jest starszym bratem sitka. Zasada jego działania jest inna i opiera się na połączeniu trzech mechanizmów: przechwycenia, zderzenia i dyfuzji. Pierwsze dwa są bardzo skuteczne dla cząsteczek o średnicy powyżej 0,4 μm, trzeci zaś doskonale radzi sobie z tymi, których średnica jest mniejsza od 0,1 μm. Najbardziej problematyczne dla filtra są jednak cząsteczki o średnicy około 0,3 μm; istnieje nawet stosowny termin nazywający ich rozmiar – MPPS (Most Penetrating Particle Size).

Nie należy ufać zapewnieniom, że jakikolwiek inny filtr jest równie dobry jak EPA lub HEPA. Najpewniej nie został on w ogóle zbadany lub nie spełnił odpowiednich wymagań. Jednak sam skuteczny filtr to tylko jeden z elementów dobrego odkurzacza. Cóż nam po nim, jeśli znaczna część powietrza w ogóle go ominie?

W naszym sklepie internetowym czescisamsung.pl znajdą Państwo szeroką ofertę filtrów HEPA dopasowanych do odkurzaczy firmy Samsung. Gwarantujemy najwyższą jakość wszystkich naszych produktów i zapraszamy do zakupu!

Filtry
Model Odkurzacza
7PLN 349PLN